Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Śpiewali seniorzy

Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorów „O zegar czasu” jest cykliczną imprezą organizowaną przez Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. W tym roku seniorzy spotkali się po raz dwudziesty siódmy, aby na tarasie „Emceku” zaprezentować swoje niebagatelne umiejętności. Wśród uczestników nie zabrakło Zespołu Śpiewaczego „Siwy Włos” z Lubania, prowadzonego przez Krystynę Piernikowską.

Jury w składzie: Marlena Witkowska-Rypina – przewodnicząca, Barbara Szelągowska i Marian Szafrański przyznało następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:

Zespoły folklorystyczne: I miejsce i „Złoty Zegar” dla „Wrzosu” z Włocławka, II m. „Echo Konecka”, III m.  „Senior Kujawy„ z Włocławka,

Zespoły wokalne: I m. i „Złoty Zegar” dla „Stokrotki” z Włocławka, II m. „Złoty wiek” z Aleksandrowa,  III m. „ Nasz Dom” z Wloclawka,

Soliści: I m. i „Złoty zegar” - Halina Rucińska, II m. Teresa Barwińska i Jadwiga Drybs, III m. Zofia Radzikowska.

Jury wyróżniło również lubański  „Siwy Włos”  za kreację sceniczną przygotowanego programu: - Aleksandrowski przegląd jest wyjątkową imprezą choćby dlatego, że nie przyjeżdżamy tu po nagrody, ale by skonfrontować nasze możliwości z innymi uczestnikami - powiedziała Krystyna Piernikowska. - To również okazja dla nas, aby w tym jednym dniu imprezy zapomnieć o  codziennych problemach i kłopotach, jakich nie brakuje seniorom, z których większość to członkowie naszego, lubańskiego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Przegląd w Aleksandrowie Kujawskim to również wspaniała okazja do odświeżenia znajomości, jakie zawiązały się dawno, a nawet bardzo dawno.