Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Strażackie święto

Przekazanie w użytkowanie rozbudowanej i wyremontowanej remizy OSP Lubanie w niedzielę, 3 maja br., było jednym z ważniejszych punktów programu „Strażackiej majówki”. Na uroczystym apelu dh Piotr Urbański otrzymał Złoty Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”, a brązowymi wyróżniono dh dh Przemysława Kurdubskiego, Łukasza Jaworskiego, Emiliana Łapciaka, Mariusza Kulpę, Błażej Wesołowskiego i Michała Klonowskiego, natomiast odznaką „Strażak wzorowy” uhonorowano dh Artura Ulkowskiego.

Z okazji swojego święta druhowie otrzymali wysokiej jakości nożyco – rozpieracz firmy „Lucas”, który z rąk wójta Sławomira Piernikowskiego odebrał Dariusz Sołtysiak, naczelnik OSP Lubanie.

Interesujący przebieg miała druga część „Majówki”, która odbywała się na stadionie LTP. Rozpoczął ją „Bieg majowy”, w którym na poszczególnych dystansach i kategoriach wiekowych miejsca na podium zajęli:

250 m dziewcząt: I -. Milena Mamrot, II - Justyna Tokarz, III – Magda Nastachowska.

250 m chłopców: I – Antoni Bławat, II – Filip Gomulak, III – Sebastian Zimniak.

500 m dziewcząt: I – Agata Biesiadzińska, II – Patrycja Drabkowska, III – Milena Gąska.

500 m chłopców: I – Patryk Filipiak, II – Adrian Ogrodowski, III – Dariusz Sobczak.

2000 m kobiety: I – Emilia Tokarz, II – Iga Kowalewska, III – Natalia Gawrońska.

2000 m mężczyźni: I – Krzysztof Włoczewski, II – Damian Piernikowski, III – Krzysztof Ciarkowski.

Po sportowych emocjach widzowie skupili uwagę na zaimprowizowanej scenie, na której w specjalnym programie swoje artystyczne możliwości prezentowali uczniowie szkół z Lubania, Ustronia i Przywieczerzyna oraz grupa taneczna z Zespołu Folklorystycznego „Kujawy Nadwiślańskie”, działającego w GOK Lubanie.