Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Z papieżem w roli głównej

W Gminnym Ośrodku Kultury Lubanie przeprowadzono III edycję Regionalnego Konkursu Recytatorskiego, który przebiegał pod hasłem „Śmiejmy się z papieżem” i patronatem wójta gminy Lubanie oraz Wojciecha Ziółkowskiego, dyrektora CEN we Włocławku.

- Jan Paweł II, także patron lubańskiego Zespołu Szkół (ZS), znany był m.in. z poczucia humoru i dystansu do siebie oraz wielu zabawnych powiedzeń, dlatego tegoroczną edycję zdominowały utwory wesołe i wręcz humorystyczne- powiedział Janusz Szałek, wicedyrektor ZS.

Popisy 25 uczestników z 12 gimnazjów wysłuchało i oceniło jury w składzie: przewodniczący Jan Polak, dyrektor włocławskiego Teatru Impresaryjnego oraz Krystyna Mrówczyńska, dyr. GOK Lubanie i Krzysztof Makaruk, m.in. aktor w Teatrze Ludzi Upartych, a na zakończenie Jan Polak poprowadził krótkie warsztaty poetyckie i przypomniał m.in. zasady właściwej interpretacji i recytacji utworów literackich.

Decyzją jury nagrody zdobyli:

I -. Mateusz Jesionowski z Gimnazjum w Nasiegniewie,    równorzędne II miejsca przyznano  Ewelinie Romianowskiej z Publicznego Gimnazjum w Wielgiem i Malwinie Zielińskiej z ZS Lubanie, a III Joannie Romianowskiej z Publicznego Gimnazjum w Wielgiem i Magdalenie Mroczkowskiej z Publicznego Gimnazjum w Kikole.

Organizatorzy: Beata Pawłowska, dyrektor ZS Lubanie, Janusz Szałek oraz nauczyciele Angelika Chentkowska i Remigiusz Pruchnicki dziękują Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu i przebiegu konkursu.