Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Miś w roli głównej

Miękkie, ciepłe i miłe w dotyku pluszowe misie są ulubieńcami wszystkich dzieci, bo potrafią pocieszyć, dodać otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. 25 listopada 2002 roku ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia, a jego historia wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r., gdy ówczesny prezydent USA Theodore Roosevelt mimo że sam zapalony myśliwy, nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i tym samym pojawiły się zabawki pod nazwą Teddy Bear,

Do obchodów święta włączyły się dzieci ze Szkoły Podstawowej Ustronie, które śpiewały piosenki i recytowały wiersze oraz uczestniczyły w szeregu gier i zabaw z „misiem w tytule”, przygotowanych przez nauczycielki Ewę Makowską i Elżbietę Ślubowską.

Z dziećmi spotkały się emerytowane nauczycielki Stanisław Szczęsna i Zofia Sołtysiak oraz Grzegorz Płażewski, czytając „misiowe” opowiadania.

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w SP Ustronie poprzedziła zbiórka maskotek, zabawek i książek, które dzieci przekażą podopiecznym Placówki Socjalizacyjnej w Aleksandrowie Kujawskim.

Na zdjęciu: Grzegorz Głażewski czyta dzieciom