Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Nauka przez zabawę

Zwiedzanie fabryki ozdób szklanych, katedry gnieźnieńskiej, skansenu miniatur w Pobiedziskach czy Muzeum Manufaktury w Łodzi były ważnymi punktami wycieczek, w jakich wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II (ZS). Nie mniej atrakcyjnym był wyjazd uczniów klasy I i III do bydgoskiego Family Parku, gdzie uczestniczyli w programie edukacyjno – rekreacyjnym „Jakim jesteś ekologiem?”.

- W bloku gier i zabaw dzieci mogły wyrabiać poczucie odpowiedzialności za środowisko oraz poznawać formy zagrożenia człowieka dla świata roślin i zwierząt i pozostaje mieć nadzieję, że wszelkie spostrzeżenia będą odrywały istotne znaczenie w codziennym życiu naszych podopiecznych  –  powiedziała Beata Pawłowska, dyrektor ZS.

Dzieci odwiedziły pracownię prof. Ciekawskiego, w której dzieci szukały odpowiedzi na, jak się okazało, tylko z pozoru trudne pytania: -Co słychać w świecie dźwięków?”, „Jak oszukać ludzkie oko?”, „Jak działają maszyny?” i „A co z prądem? Jak to działa?”, ale najwięcej emocji wzbudziły „Chemiczne zagadki prof. Ciekawskiego” z szeregiem interesujących doświadczeń.

Na zdjęciu: Dzieci w pracowni prof. Ciekawskiego