Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Na turystycznym szlaku

Gmina Lubanie kilkakrotnie była miejscem wycieczek turystycznych, które przebywały tu z różnych okazji. Gościli tu rowerzyści, którzy uczestniczyli w rajdach pod patronatem prezydenta Włocławka, burmistrza Nieszawy i wójta gminy Lubanie, a jedna z tych wycieczek przebiegała pod wyjątkowo sympatycznym hasłem, które mówiło, że „nawet niedźwiedź skończył spanie i wyruszył na Lubanie”.

Jutro (sobota, 5 grudnia) przy Szkole Podstawowej Ustronie (gm. Lubanie) zakończy się XXVII Rajd Świąteczno – Noworoczny, organizowany przez Oddziałową Komisję Turystyki Pieszej we Włocławku oraz włocławski Oddział Kujawski Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego (PTTK).

- Celem rajdu jest propagowanie czynnego wypoczynku i poznawanie walorów krajoznawczych najbliższej okolicy Włocławka, a trasa Wieniec Zalesie – leśniczówka Lipiny – gajówka Studziska – Kolonia Ustrońska – Ustronie, stwarza ku temu doskonałe warunki – powiedziała Magdalena Pinter z włocławskiego oddziału PTTK.

Pierwsi piechurzy zjawią się na terenie przyszkolnym w Ustroniu około godz. 13.00. Tu czekać będzie na nich gorąca herbata i turystyczny posiłek, po którym wszyscy wrócą autokarami do Włocławka.